Prohlídky určené pro školy

Níže vytvořená nabídka a cenová kalkulace je stanovena výhradně pro mateřské a základní školy a je poskytována pouze těmto organizacím.  Nabídka není určena pro cestovní kanceláře.  Děkujeme za pochopení.

Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou

Jak vysvobodit bílou paní? Jakou karetní hru mají čerti nejraději? Kdo kouří rád z dýmky? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou děti během této prohlídky.

Hlavním úkolem dětí bude vypátrat, jaké známé pohádky se v zámeckých interiérech ukryly. V rámci detektivního hledání se děti vydají do reprezentativních komnat zámku – kaple, knihovny a pracovny. Různé indicie v místnostech jim napoví a děti se jistě stanou úspěšnými detektivy. Provádět je bude princezna. Děti se také zábavnou formou dozvědí něco o historii zámku.

Délka prohlídky: 35 minut
Cena: Plné 145,- Kč; Snížené 80,-Kč; Děti od 3 - 15 let 80,- Kč  (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Putování za zámeckými skřítky                           

Ztrácí se Vám doma příbory, ponožky z pračky nebo nacházíte věci tam, kde jste je původně nepoložili? Pokud ano, stojí za uvážení, zda Vaši domácnost neobývá Plivník nebo jiný skřítek.

Téměř každou z reprezentativních místností obývá jeden drobný obyvatel. Na začátku prohlídky se dětem představí Diblík Zádveřník, hodný domácí skřítek, který hlídá zámek a opravuje rozbité předměty. Skřítek Kredencovník se již tak dobré pověsti netěší. S oblibou totiž provrtává dírky do korbelů a schovává příbory. Podobně je na tom také skřet Odpadkový, jeho zálibou je rozhazovat smetí, dělat nepořádek a cizí mu nejsou ani zlomyslnosti. Díky ostatním hodným skřítkům a skřítčím slečnám se ti největší zlobivci chovají jakžtakž slušně a děti se mohou těšit na krásný zážitek.

Délka prohlídky: 35 minut
Cena: Plné 145,- Kč; Snížené 80,-Kč; Děti od 3 - 15 let 80,- Kč  (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Velikonoční prohlídky

Johanka Kastová, která na zámku žila před sto lety, měla pět bratrů, a tak si během Velikonoc pomlázky užila.

Děti posledních majitelů zámku byly jistě v kontaktu s dětmi v podzámčí, proto znaly lidové tradice spojené s oslavou tohoto svátku. Podobné znalosti získají děti při prohlídce zámku s pohádkovou průvodkyní.

Délka prohlídky: 35 minut
Cena: Plné 145,- Kč; Snížené 80,-Kč; Děti od 3 - 15 let 80,- Kč  (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Čarodějnické

Víte, jak připravit léčivý lektvar?
Děti se dozvědí o lidových zvycích spojených s pálením čarodějnic a oslavou jara. Pomohou čarodějnici s přípravou kouzelného lektvaru, naučí se čarodějnické zaříkadlo a prohlédnou si nejrůznější typy létajících košťat. Čarodějnická prohlídka je koncipována na I. trase v reprezentativních zámeckých interiérech. 

Délka prohlídky: 35 minut
Cena: Plné 145,- Kč; Snížené 80,-Kč; Děti od 3 - 15 let 80,- Kč  (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Vánoční prohlídky

Děti barona Theodoricha Kasta se už nemohou dočkat Vánoc! Těší se, až budou pouštět lodičky, hodí si střevícem nebo rozkrojí jablíčko.

Během prohlídky projdou děti reprezentativními zámeckými interiéry a vyzkouší si vánoční zvyky. Na konci prohlídky obdrží drobný dárek.

Délka prohlídky: 35 minut
Cena: Plné 145,- Kč; Snížené 80,-Kč; Děti od 3 - 15 let 80,- Kč  (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Kouzelné sklepení

Pohádková průvodkyně zavede děti do zámeckého sklepení. Ovšem není to ledajaké sklepení.

Z pohádkové země do něj vstupují pohádkové bytosti. Některé jen občas v rámci plesů a společenských setkání, například princezna Růženka s princem a tatínkem králem. Další jsou na našem zámku stálými hosty. Do sklepa často zavítá vodník žijící v rybníce pod zámkem, jezerní víla a čertík Brdík. Děti dále uvidí víly jara, léta, podzimu a zimy a čarodějnici.

Délka prohlídky: 15 minut
Cena: Plné 30,- Kč; Snížené 20,- Kč; Děti od 3 - 15 let 20 Kč (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Mazlíčci a zvířátka šlechtických pánů

Pes, lev, kůň a papoušek. Více, co mají společného? Patřili mezi oblíbená zvířata baronů, baronek, hraběnek, hrabat a králů. Děti barona Theodoricha a hraběnky Terezie chovaly ve svém pokojíčku dokonce i malou žabku.

Spolu s pohádkovou průvodkyní si prohlédnete ložnice, dětský pokojíček plný hraček, pokoj pro dámu s miminkem a koupelny. Dozvíte se, jaké zvíře je symbolem českých králů, jak se žilo zámeckým papouškům a kdy vznikaly první zoologické zahrady.

Délka prohlídky: 35 minut
Cena: Plné 145,- Kč; Snížené 80,-Kč; Děti od 3 - 15 let 80,- Kč  (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Královské radosti a starosti

Nastupme do stroje času a přenesme se do minulosti. Interaktivní prohlídka je vhodná pro děti z prvního stupně základních škol.

Dozvíme se, proč se stavěly hrady a z jakých stavebních prvků se skládaly. Budeme si povídat o tom, co měli na starosti lidé žijících na hradě. Jak se z chlapců stávali rytíři. Co vše museli podstoupit, jakou měli výstroj a výzbroj. Později hrady přestaly plnit svou funkci a mnohé z nich byly přestavěny
na zámky. Podíváme se na výhody a nevýhody života na zámku, Navštívíme zámeckou kapli, jídelny, přípravnu, salonky, knihovnu a pracovnu.

Délka programu: 1 hodina a 30 minut
Cena:  Plné 145,- Kč; Snížené 135,- Kč; Děti od 3 - 15 let 135,-Kč  (na skupinu 2 doprovody zdarma)

Prohlídky s andělem a bílou paní

Chtěli byste se stát princeznou nebo rytířem?

Anděl ze zámecké kaple bude pasovat děti na rytíře a princezny a také je doprovodí do zámeckých komnat.

Délka prohlídky: 35 minut
Cena: dohodou

Panenky v historických kostýmech

Všechny uvedené prohlídky jsou zakončeny výstavou módy na více než sedmdesáti panenkách.

Děti uvidí šaty dam a pánů, jaké se nosily ve starověku, středověku, renesanci, baroku, rokoku a v 19. století. Takto koncipovaná výstava jistě upoutá holky a kluky všech věkových kategorií a může se stát cennou pomůckou při výuce dějepisu a občanské nauky.

Délka prohlídky: 10 minut

Cena: Plné 5,-Kč; Snížené 5,- Kč; Děti od 3 - 15 let 5,-Kč

Výtvarná dílna

Program může být zakončen návštěvou výtvarné dílny.

Děti si zde mohou na památku vyzdobit obrázek, vymalovat hrníček či sádrový odlitek zámku. V době Velikonoc jsou milou připomínkou z výletu pomlázky a zajíčci. V adventním čase andílci nebo čertíci. Materiál a všechny pomůcky jsou zajištěny.

Délka trvání: 25 – 30 minut
Cena: 10 – 120 Kč dle druhu výrobku

 

V Mníšku pod Brdy je naučná stezka Káji Maříka, doplněná řadou zastavení. Děti se na nich dozvědí zajímavosti z mníšeckého okolí a užijí si malebné krajiny. Naučná stezka je zavede až do bývalého barokního areálu na Skalce.