Informace pro návštěvníky

Dne 10. 3. 2020 bylo vydáno mimořádné opatření ministra zdravotnictví, kterým se zakazují hromadné akce s účastí více jak 100 osob. Za účelem naplnění tohoto opatření je památkový objekt uzavřen. Zároveň se ruší veškeré prohlídky a akce, které se měly konat v termínu do poloviny dubna. V případě rezervovaných prohlídek a akcí kontaktujte správu památkového objektu. Obnovení provozu a případné změny budou zveřejněny, zde na našich webových stránkách.

Připravili jsme si pro Vás dva prohlídkové okruhy, během kterých se ocitnete v době první republiky. Navštívit můžete reprezentativní prostory nebo se podívat, jak bydleli poslední majitelé našeho zámku.

Nabízíme programy, které jsou určeny především dětem. V předem určených dnech a hodinách si můžete společně s Vašimi ratolestmi projít zámek tak, aby Vás prohlídka bavila všechny, něco jste zažili a něco se také dozvěděli.

Služby pro návštěvníky

  • Celoroční provoz
  • Možnost zakoupení suvenýru v prostorách zámku 
  • Programy a kulturní akce
  • Galerie s krátkodobými výstavami
  • Speciální tématické prohlídky pro školy, školky a organizované skupiny
  • Možnost zapůjčení cizojazyčného textu (Aj/Nj)
  • Pronájem prostorů pro svatební obřady

Jak se k nám dostanete

1) Autem - z Prahy nebo Příbrami se k nám dostanete po dálnici D4. Z centra Prahy přes Barrandovský most směrem na Zbraslav a Strakonice. Z Příbrami směrem na Prahu.

2) Vlakem - vlakové nádraží - zastávka Mníšek pod Brdy je na trase Praha - Dobříš. Od centra města je vzdálena cca 2,5 km.

3) Autobusem - zastávka Mníšek pod Brdy náměstí. Z Prahy jezdí autobusy integrované dopravy číslo 317 a 320 ze Smíchovského nádraží. Z Dobříše autobusy číslo 317.

Vyhledávání jízdních spojů

Parkoviště

Parkoviště se nachází cca 50 metrů od zámku, je volně přístupné a bezplatné.

Zázemí pro děti

Děti jsou na našem zámku vítány. Celoročně nabízíme programy, které jsou určeny především jim, ale také rodičům.