Zavítejte do první republiky, do dnů mládí našich babiček a dědečků

Historie zámku v Mníšku pod Brdy začíná ve 13. století. Dnešní podobu zámku vtiskl Servác Engel z Engelsflussu v polovině 17. století. Vnitřní prostory do současné podoby upravili poslední majitelé zámku, Kastové na počátku 20. století.

 

Více o zámku

 

 


Akce

25 srp
Netradiční prohlídka

Komentované prohlídky zámecké zahrady

  • Zámek Mníšek pod Brdy ()
  • 14. 8. 2016 –31. 8. 2016
27 srp
Netradiční prohlídka

Hradozámecká noc v Mníšku po Brdy

  • Zámek Mníšek pod Brdy ()
  • 27. 8. 2016 –27. 8. 2016
10 zář
Koncert

Kamil Střihavka & Leaders

  • Zámek Mníšek pod Brdy ()
  • 10. 9. 2016 –10. 9. 2016

Zprávy

Hradozámecká noc 2016 ve Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji

20. 8. 2016

Velkolepá slavnost hradů a zámků vypukne poslední srpnovou sobotu. Ve středních Čechách se zapojí osmnáct památek, na Ústecku deset a na Karlovarsku Bečov a Kynžvart. Středobodem Hradozámecké noci bude hrad Karlštejn – středisko Lucemburského roku 2016. Hradozámeckou noc pořádá Národní památkový ústav již po sedmé, letos se koná na 96 památkách v celém Česku.

Prohlídky pro děti každý víkend na zámku v Mníšku pod Brdy

28. 4. 2016

Pravidelně každý víkend pořádáme speciální prohlídky určené dětem od 3 do 9 let. Společně si můžete prohlédnou zámek tak, aby to všechny bavilo. Nabízíme Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou, Putování za zámeckými skřítky, O zvířátkách, Prohlídky s andělem a bílou paní, Pohádkové prohlídky o zámeckých strašidýlkách a Kouzelné sklepení.

Velikonoční veselice na zámku v Mníšku pod Brdy 2016

15. 4. 2016

Velikonoční neděli plnou zábavy, tance a country hudby, divadýlka pro děti, výtvarného velikonočního tvoření i prohlídek zámku jsme si užili. Návštěvníci viděli pašijové hry, slyšeli čtení z bible, nakoupili si na řemeslném jarmarku plném stánků, pochutnali si na dobrém soustu. Jednalo se o 15. ročník dobročinné akce - Pomozte dětem, podařilo se vybrat přes 12 000 Kč. Děkujeme Vám, že jste byli s námi.

Tipy na výlet

  • Altán nacházející se mezi vrchem Aglaia a obcí Mokrovraty. Dříve zde bývala obora – Králova stolice a uprostřed stával altán z březových kmenů. Dnes je obnovený v jiné podobě a stojí v místě, kde se hvězdicově rozbíhá šest cest vedoucích k okrajům obory.

  • Soubor vápencových lomů nacházející se v Českém Krasu – Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko.

  • Barokní areál Skalka sestává ze tří objektů – kostelíka sv. Máří Magdaleny, kláštera a poustevny.