Hradozámecká noc na zámku v Mníšku pod Brdy

Pokud chcete mít jistotu místa na prohlídce, doporučujeme nákup online. Prohlídky bývají rychle zaplněny. 

14:45 – 18:30 Pohádkové prohlídky: Tajemství staré bambitky 2

Prohlídky jsou určené pro rodiny s dětmi především od 3 do 6 let. Provádět bude zámecká komtesa v dobových šatech, která děti hned na začátku zavede do výstavy o pohádce Tajemství staré bambitky 2, která se na mníšeckém zámku natáčela. Děti uvidí originální kostýmy krále, královny i loupežníka Karaby, mapu království, dvojitý trůn nebo kuchyňské vybavení kuchaře Frita. Tomu se ale někde na zámku ztratil kouzelný samovarný hrnec. Pomohou mu ho děti během prohlídky najít? Děti se pak při pátrání ocitnou také v místnosti s názvem Z pohádky do pohádky, kde uvidí třeba trpaslíky, Karkulku nebo tříhlavého draka a na závěr ještě spatří mnoho malých princezen, králů a královen v dobových šatech. Prohlídka začíná ve 14:45, 15:30, 16:15, 17:05, 17:45, 18:30.

15:00 – 18:00 Dětské prohlídky v slavnostních sálech

Na zámku je něco v nepořádku! Podaří se dětem rozluštit tajemství ztraceného pírka? Čeká je dobrodružná prohlídka plná her, úkolů a hádanek. Vyzkouší si kouzelnické klobouky, budou prolézat pavučinou, poskládají velikou sněhovou vločku, své znalosti prověří v pohádkovém kvízu a roztřídí pohádkovou poštu. Prohlídka je určena pro děti od šesti let. Prohlídka začíná v 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00.

Od 15:00 Škola šermu pro děti

15:00 – 19:00 Výtvarný ateliér

Během odpoledne bude otevřeno i tvoření ve výtvarné dílničce. Tady si jistě každý vybere z nepřeberného množství sádrových odlitků různých motivů a velikostí. Vybarvit si tak můžete například srdíčko, květinu, domeček, houbu, kaktus, traktor, auto nebo princeznu a mnoho dalšího. Odpoledne bude také probíhat promítání pohádek pro děti.

15:00 – 19:00 Sovičky a další draví ptáci v zámecké zahradě

Pokochejte se pohledem na různé druhy evropských sov a jiné dravce. Nejen, že se o těchto krásných ptácích dozvíte řadu zajímavostí, ale můžete se s nimi i vyfotit

Od 15:00 Soukromé pokoje posledních majitelů

Prohlídkový okruh představuje bydlení posledních majitelů zámku a zavede návštěvníky do místností, kde Kastové z Ebelsbergu trávili před sto lety většinu svého času. Prakticky zařízené ložnice i koupelny jsou plné drobných předmětů denní potřeby a působí, jako by byly stále zabydlené. Součástí je navíc i dětský pokojíček se spoustou hraček. Tady jistě každého zaujme například maketa školní třídy, společenská hra Dostihy a sázky, a především domeček pro panenky, který svítil na elektřinu. V pokojích pak nechybí už ani tehdejší moderní předměty, jako jsou telefony, rádia, gramofon nebo fén na vlasy. 

20:00  Rytířský turnaj na nádvoří

20:00 – 23:00 Detektivní prohlídky se slečnou Marplovou

Kostýmované zábavné prohlídky pro dospělé jsou přichystány v interiérech základního okruhu s reprezentačními sály a jídelnami. Průvodkyně v roli slečny Marplové, známé postavy románů Agathy Christie, která je vždy příliš zvědavá a na všechno přijde, prozradí, že na zámku došlo ke spáchání zločinu. Tentokrát ale bude potřebovat při pátrání asistenci. Pomohou jí návštěvníci zjistit pachatele? Prohlídky začínají ve 20:00, 21:00, 22:00 a 23:00.

20:00 – 23:00 country hudba na nádvoří

Hudba v podání Naboso – mezi prohlídkami si bude moci návštěvník poslechnout i zazpívat country písně, které bude na nádvoří zámku vyhrávat uskupení Naboso.

Těšíme se na vás. :-)