Prohlídky pro děti

Celoročně nabízíme programy určené především dětem od 3 do 9 let, ale ne jenom jim. V předem stanovených dnech a hodinách si můžete společně s Vašimi ratolestmi projít zámek tak, aby to všechny bavilo, něco jste zažili a něco se také dozvěděli.

POHÁDKOVÉ  DOBRODRUŽSTVÍ S KRÁLOVNOU ELSOU
Sobota 25. 3. v 10:30, 12:00, 13:15, 14:30

 

PODVEČERNÍ PROHLÍDKY S ELSOU

Sobota 25. 3 v 16:00

 

POHÁDKOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ S KRÁLOVNOU ELSOU

Neděle 26. 3. ve 12:00, 13:15

 

Po prohlídkách můžete navštívit Kouzelné sklepení a výtvarný ateliér.

 

Rezervujte se na tel. 318 590 261, 778 716 538 od 10:00 do 16:00 hodin. Vstupenku si vyzvedněte 30 minut před prohlídkou.

Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou

Délka prohlídky je 40 minut

Na Pohádkových prohlídkách se děti stanou detektivy. V každé zámecké místnosti dostanou za úkol hledat skryté indicie a podle nich pohádku, která se tam ukryla. Známých českých pohádek se na zámku schovalo sedm, a pokud děti všechny najdou, určitě je nemine malá odměna.
Provádí a v pátrání pomáhá pohádková postava, spolu s ní si malí návštěvníci zanotují známé písničky z filmů a hlavně se budou dobře bavit. Co Vás čeká na samý závěr? Místnost plná malých princezen a šlechticů a potom zazvoní zvonec a pohádek je konec.

Putování za zámeckými skřítky

Délka prohlídky je 40 minut.

Jsou hodní i zlobiví, milí i škodolibí. Každá zámecká komnata patří jednomu skřítkovi. Ten první z nich Vás přivítá dokonce hned na chodbě, když vstoupíte do zámku. Je to hodný Diblík Zádveřník. Hlídá vstup do obydlí a chrání jeho majitele. Velice často se zjevuje jako had, ale protože ví, že by se tak dětem nelíbil, převtělil se do hezčí podoby. Představíme vám i trpaslici Parádnici, Knižního Šotka, Skřeta Odpadkového a další zástupce jejich říše. Ztrácejí se Vám doma ponožky, propisky, hračky nebo příbory? Jestli ano, tak to určitě u Vás bydlí Plivník. Přijďte se podívat, jak takový Plivník ze zámku vypadá a jak se s ním vypořádat – třeba Vám poradíme!

O zvířátkách

Délka prohlídky je 35 minut.

Spolu s pohádkovou průvodkyní si prohlédneme ložnice, dětský pokojíček plný hraček, pokoj pro dámu s miminkem a koupelny. Když se děti dobře zaposlouchají, budou překvapeny, kolik zvířátek na zámcích žilo. Dozvědí se, jaké zvíře je symbolem českých králů, jak se žilo zámeckým papouškům a kdy vznikaly první zoologické zahrady.

Prohlídky s andělem a bílou paní

Délka prohlídky: 45 minut

Chtěli byste se stát princeznou nebo rytířem?
Anděl ze zámecké kaple bude pasovat děti na rytíře a princezny a také je doprovodí do zámeckých komnat.

Pohádková prohlídka o zámeckých strašidýlkách

Délka prohlídky je 35 minut.

Baron Kast měl svého kouzelného džina v láhvi a v hostinském pokoji se občas zjevuje bílá paní Unwertová. Ráda uspávala miminka v kolébce, chovala je a zpívala jim. Nikdo se nemusí bát. Zámecká strašidýlka jsou milá a laskavá.

Kouzelné sklepení

Délka prohlídky je 10-15 minut.

S pohádkovou průvodkyní sestoupíte do zámeckého sklepení. Uvidíte čertíka Brdíka, čarodějnici, princeznu Růženku, pana krále, víly a další pohádkové bytosti.

Výstava módy

Délka prohlídky je 10 minut. 

Výstava módy od starověku po současnost na panenkách Barbie. Uvidíte významné osobnosti své doby jako jsou Kleopatra, Blanka z Valois, Marie Terezie, Ludvík XIV., madam Pompadourcísařovna Josefína, Sisi  a další. Nechejte se unést rozmanitým světem krásných dámských a pánských oděvů.

Čarodějnické prohlídky

Délka prohlídky je 45 minut.

Děti pomohou čarodějnici s přípravou kouzelného lektvaru, dozvědí se o lidových zvycích spojených s pálením čarodějnic a naučí se čarodějnické zaříkadlo.