Pohádkové prohlídky pro děti

Prohlídky jsou určené  výhradně dětem od 3 do 9 let v doprovodu alespoň jednoho dospělého. Miminkům a mladším dětem nebude z organizačních důvodů vstup umožněn, za což se omlouváme. Mladším dětem je určeno Kouzelné sklepení a výtvarný ateliér. Rezervace na dětskou prohlídku je nutná. Rezervujte sms zprávou nebo telefonicky na tel. 778716538 od 9.30 do 16.30 nejdéle 24 hod. před začátkem programu.

 


Neděle 25. 8.

 ·       10:30 Královna Elsa a Olaf a panenky
         Délka prohlídky 35 - 40 minut, vstupné plné150 Kč, snížení 140 Kč, děti 85 Kč
         Zábavná prohlídka pro děti od tří do devíti let. Rezervace je nutná.
         11:15, 11:30  Kouzelné sklepení s princeznou
         Délka prohlídky 15 minut, vstupné plné 30,- Kč, snížené 20,-Kč
         Určeno i pro děti mladší tří let.

 ·       Od 11:00 Výtvarný ateliér

V případě zájmu o dětskou prohlídku v úterý až v neděli během prázdnin je nutná rezervace 24 hodin předem na č. 778 716 538. 
Vstupenku si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky. Pohádkové prohlídky jsou určeny dětem od 3 let. Pro mladší děti jsme připravili Kouzelné sklepení a výtvarný ateliér.

 

Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou

Délka prohlídky je 40 minut

Na Pohádkových prohlídkách se děti stanou detektivy. V každé zámecké místnosti dostanou za úkol hledat skryté indicie a podle nich pohádku, která se tam ukryla. Známých českých pohádek se na zámku schovalo sedm, a pokud děti všechny najdou, určitě je nemine malá odměna.
Provádí a v pátrání pomáhá pohádková postava, spolu s ní si malí návštěvníci zanotují známé písničky z filmů a hlavně se budou dobře bavit. Co Vás čeká na samý závěr? Místnost plná malých princezen a šlechticů a potom zazvoní zvonec a pohádek je konec.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

Princezna z kouzelného sklepení

Délka prohlídky je 30 minut

Princezna pozve děti do zámeckého sklepení, aby jim představila své kamarády. Děti se seznámí s vodníkem, vílou Jůlinkou, hadí ženou, kocourkem Modroočkem a mnoha dalšími pohádkovými bytostmi. Princezna zavede děti do místnosti plné malých princezen, princů, královen a králů.

Vstupné: Plné 35 Kč, Snížené 25 Kč

Kouzelné sklepení s pohádkovou babičkou

Délka prohlídky je 30 minut

Povídání pohádkové babičky pro nejmenší. Dozvědí se o hodné mníšecké čarodějnici, která ráda cestuje na vysavači. Spolu s čertíkem Brdíkem si občas hází se zámeckou věží. Aby spolu moc nezlobili, dohlíží na ně anděl. Děti uvidí víly, vodníka, princeznu Růženku v překrásných šatech a mnoho princezen.

Vstupné: Plné 35 Kč, Snížené 25 Kč

 

Kouzelné sklepení s královnou Elsou

Délka prohlídky je 30 minut

Královna Elsa zavede děti do kouzelného sklepení. Dozvědí se o hodné mníšecké čarodějnici, která ráda cestuje na vysavači. Spolu s čertíkem Brdíkem si občas hází se zámeckou věží. Aby spolu moc nezlobili, dohlíží na ně anděl. Děti uvidí víly, vodníka, princeznu Růženku v překrásných šatech a mnoho princezen.

Vstupné: Plné 35 Kč, Snížené 25 Kč

Putování za zámeckými skřítky

Délka prohlídky je 40 minut.

Jsou hodní i zlobiví, milí i škodolibí. Každá zámecká komnata patří jednomu skřítkovi. Ten první z nich Vás přivítá dokonce hned na chodbě, když vstoupíte do zámku. Je to hodný Diblík Zádveřník. Hlídá vstup do obydlí a chrání jeho majitele. Velice často se zjevuje jako had, ale protože ví, že by se tak dětem nelíbil, převtělil se do hezčí podoby. Představíme vám i trpaslici Parádnici, Knižního Šotka, Skřeta Odpadkového a další zástupce jejich říše. Ztrácejí se Vám doma ponožky, propisky, hračky nebo příbory? Jestli ano, tak to určitě u Vás bydlí Plivník. Přijďte se podívat, jak takový Plivník ze zámku vypadá a jak se s ním vypořádat – třeba Vám poradíme!

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

O zvířátkách

Délka prohlídky je 30 minut.

Spolu s pohádkovou průvodkyní si prohlédneme ložnice, dětský pokojíček plný hraček, pokoj pro dámu s miminkem a koupelny. Když se děti dobře zaposlouchají, budou překvapeny, kolik zvířátek na zámcích žilo. Dozvědí se, jaké zvíře je symbolem českých králů, jak se žilo zámeckým papouškům a kdy vznikaly první zoologické zahrady.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

Královna Elsa a Olaf

Délka prohlídky: 40 minut

Děti potkají královnu Elsu z Ledového království, se kterou se projdou jídelnami, kde uvidí, z jak velkých korbelů se rytířům nalévalo víno, salónky, kde zjistí, jak dlouhou dýmku kouřil pan baron na zámku nebo knihovnu, ve které třeba uslyší, jak se zvonilo na služebnou. Společně s Elsou najdou zatoulaného Olafa.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

 

Prohlídky s andělem a bílou paní

Délka prohlídky: 45 minut

Chtěli byste se stát princeznou nebo rytířem?
Anděl ze zámecké kaple bude pasovat děti na rytíře a princezny a také je doprovodí do zámeckých komnat.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč (+ 20 Kč příplatek na osobu pro mimořádné prohlídky začínající po 15:00)

Pohádková prohlídka o zámeckých strašidýlkách

Délka prohlídky je 30 minut.

Baron Kast měl svého kouzelného džina v láhvi a v hostinském pokoji se občas zjevuje bílá paní Unwertová. Ráda uspávala miminka v kolébce, chovala je a zpívala jim. Nikdo se nemusí bát. Zámecká strašidýlka jsou milá a laskavá.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

O marnivé princezně

Délka prohlídky je 40 minut

Děti si budou povídat, jak kdysi chodily oblečené princezny, princové, králové, královny, hrabata, baroni a vůbec všichni co na zámcích bydleli. V zámeckých komnatách se ukryly různé pohádky a pohádkové bytosti. Pomohou děti najít princezně plesové šaty?

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

 

Kouzelné sklepení

Délka prohlídky je 10-15 minut.

S pohádkovou průvodkyní sestoupíte do zámeckého sklepení. Uvidíte čertíka Brdíka, čarodějnici, princeznu Růženku, pana krále, víly a další pohádkové bytosti.

Vstupné: Plné 30 Kč, Snížené 20 Kč

Panenky v historických kostýmech

Délka prohlídky je 10 minut. 

Výstava módy na panenkách Barbie. Uvidíte významné osobnosti své doby jako jsou Kleopatra, Blanka z Valois, Marie Terezie, Ludvík XIV., madam Pompadourcísařovna Josefína, Sisi  a další. Prohlídku nelze zakoupit samostatně, pouze v kombinaci s jiným z výše uvedených mimořádných okruhů.

Vstupné: Plné 5 Kč, Snížené 5 Kč, Děti 3 - 5 let 5 Kč, 6 - 9 let 5 Kč, 10 - 15 let 5Kč

Historie módy

Délka prohlídky je 20 minut.

Dozvíte se, co nosili lidé od starověku po současnost. Nechejte se unést rozmanitým světem krásných dámských a pánských oděvů.

Plné 50 Kč, Snížené 40 Kč, Děti 3 - 15 let 40 Kč

Čarodějnické prohlídky

Délka prohlídky je 45 minut.

Děti pomohou čarodějnici s přípravou kouzelného lektvaru, dozvědí se o lidových zvycích spojených s pálením čarodějnic a naučí se čarodějnické zaříkadlo.

Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

(20 Kč příplatek na osobu pro mimořádné prohlídky začínající po 15:00)