Pohádkové prohlídky pro děti

Prohlídky jsou určené  výhradně dětem od 3 do 9 let v doprovodu alespoň jednoho dospělého. Miminkům a mladším dětem nebude z organizačních důvodů vstup umožněn, za což se omlouváme. Mladším dětem je určeno Kouzelné sklepení a výtvarný ateliér. Rezervace na dětskou prohlídku je nutná. Rezervujte sms zprávou nebo telefonicky na tel.  606 649 207 od 9.30 do 16.30 nejdéle 24 hod. před začátkem programu.

29. 2.

10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 Olaf a královna Elsa ve sklepení a panenky

Děti sestoupí s královnou Elsou do sklepních prostor. Čeká je důležitý úkol. Meluzína odfoukla léto. Podaří se dětem pomoci všem pohádkovým bytostem obývajícím zámecké sklepení? Prohlídka  je určena i pro děti mladší tří let do devíti let. Rezervace je nutná. Délka prohlídky 40 minut. Vstupné: Děti do 10 let 55,- Kč, děti od 11 let a dospělí 85,- Kč

Od 10:00 do 16:00 Výtvarná dílna

Děti si mohou vymalovat hrnek, sádrový odlitek princezny, skřítka, zámku a mnoho nejrůznějších zvířátek a květin.

16:00 Podvečerní prohlídka s andělem, bílou paní v zámeckých komnatách a panenky

Anděl bude pasovat děti na rytíře a princezny mníšeckého zámku a možná zahlédnou i bílou paní. Rezervace je nutná. Délka prohlídky 40 minut. Vstupné plné 150,- Kč, snížené 140,- Kč, děti 85,- Kč.

 V případě zájmu je nutná rezervace 24 hodin předem na č. 606 649 207. Vstupenku si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky. Pohádkové prohlídky v zámecké expozici jsou určeny dětem od 3 let. Pro mladší děti jsme připravili Kouzelné sklepení, Z pohádky do pohádky a výtvarný ateliér.

 

Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou

Délka prohlídky je 40 minut

Na Pohádkových prohlídkách se děti stanou detektivy. V každé zámecké místnosti dostanou za úkol hledat skryté indicie a podle nich pohádku, která se tam ukryla. Známých českých pohádek se na zámku schovalo sedm, a pokud děti všechny najdou, určitě je nemine malá odměna.
Provádí a v pátrání pomáhá pohádková postava, spolu s ní si malí návštěvníci zanotují známé písničky z filmů a hlavně se budou dobře bavit. Co Vás čeká na samý závěr? Místnost plná malých princezen a šlechticů a potom zazvoní zvonec a pohádek je konec.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

Princezna z kouzelného sklepení

Délka prohlídky je 30 minut

Princezna pozve děti do zámeckého sklepení, aby jim představila své kamarády. Děti se seznámí s vodníkem, vílou Jůlinkou, hadí ženou, kocourkem Modroočkem a mnoha dalšími pohádkovými bytostmi. Princezna zavede děti do místnosti plné malých princezen, princů, královen a králů.

Vstupné: Plné 35 Kč, Snížené 25 Kč

Z pohádky do pohádky a panenky

Délka prohlídky je 25 - 30 minut

Děti uvidí Popelku, Karkulku, Ledovou královnu, draka, trpaslíky a další pohádkové bytosti. 

Vstupné: Plné 60 Kč, Snížené 30 Kč

 

Kouzelné sklepení s pohádkovou babičkou

Délka prohlídky je 30 minut

Povídání pohádkové babičky pro nejmenší. Dozvědí se o hodné mníšecké čarodějnici, která ráda cestuje na vysavači. Spolu s čertíkem Brdíkem si občas hází se zámeckou věží. Aby spolu moc nezlobili, dohlíží na ně anděl. Děti uvidí víly, vodníka, princeznu Růženku v překrásných šatech a mnoho princezen.

Vstupné: Plné 35 Kč, Snížené 25 Kč

 

Dobrodružství Olafa a královny Elsy v zámeckém sklepení a panenky

Délka prohlídky je 30 minut

Královna Elsa sestoupí s dětmi do sklepních prostor. Čeká je důležitý úkol.  Meluzína odfoukla léto. Podaří se dětem, pomoci pohádkovým bytostem obývajícím zámecké sklepení?

Vstupné: Děti do 10 let 55 Kč, Děti od 11 let a dospělí 85 Kč

Putování za zámeckými skřítky

Délka prohlídky je 40 minut.

Jsou hodní i zlobiví, milí i škodolibí. Každá zámecká komnata patří jednomu skřítkovi. Ten první z nich Vás přivítá dokonce hned na chodbě, když vstoupíte do zámku. Je to hodný Diblík Zádveřník. Hlídá vstup do obydlí a chrání jeho majitele. Velice často se zjevuje jako had, ale protože ví, že by se tak dětem nelíbil, převtělil se do hezčí podoby. Představíme vám i trpaslici Parádnici, Knižního Šotka, Skřeta Odpadkového a další zástupce jejich říše. Ztrácejí se Vám doma ponožky, propisky, hračky nebo příbory? Jestli ano, tak to určitě u Vás bydlí Plivník. Přijďte se podívat, jak takový Plivník ze zámku vypadá a jak se s ním vypořádat – třeba Vám poradíme!

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

O zvířátkách

Délka prohlídky je 30 minut.

Spolu s pohádkovou průvodkyní si prohlédneme ložnice, dětský pokojíček plný hraček, pokoj pro dámu s miminkem a koupelny. Když se děti dobře zaposlouchají, budou překvapeny, kolik zvířátek na zámcích žilo. Dozvědí se, jaké zvíře je symbolem českých králů, jak se žilo zámeckým papouškům a kdy vznikaly první zoologické zahrady.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

Olaf a královna Elsa v zámeckých komnatách a panenky

Délka prohlídky: 40 minut

Děti potkají královnu Elsu z Ledového království, se kterou se projdou jídelnami, kde uvidí, z jak velkých korbelů se rytířům nalévalo víno, salónky, kde zjistí, jak dlouhou dýmku kouřil pan baron na zámku nebo knihovnu, ve které třeba uslyší, jak se zvonilo na služebnou. Společně s Elsou najdou zatoulaného Olafa.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

 

Prohlídky s andělem a bílou paní

Délka prohlídky: 45 minut

Chtěli byste se stát princeznou nebo rytířem?
Anděl ze zámecké kaple bude pasovat děti na rytíře a princezny a také je doprovodí do zámeckých komnat.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč (+ 20 Kč příplatek na osobu pro mimořádné prohlídky začínající po 15:00)

Pohádková prohlídka o zámeckých strašidýlkách

Délka prohlídky je 30 minut.

Baron Kast měl svého kouzelného džina v láhvi a v hostinském pokoji se občas zjevuje bílá paní Unwertová. Ráda uspávala miminka v kolébce, chovala je a zpívala jim. Nikdo se nemusí bát. Zámecká strašidýlka jsou milá a laskavá.

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

O marnivé princezně

Délka prohlídky je 40 minut

Děti si budou povídat, jak kdysi chodily oblečené princezny, princové, králové, královny, hrabata, baroni a vůbec všichni co na zámcích bydleli. V zámeckých komnatách se ukryly různé pohádky a pohádkové bytosti. Pomohou děti najít princezně plesové šaty?

Vstupné: Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

 

Kouzelné sklepení

Délka prohlídky je 10-15 minut.

S pohádkovou průvodkyní sestoupíte do zámeckého sklepení. Uvidíte čertíka Brdíka, čarodějnici, princeznu Růženku, pana krále, víly a další pohádkové bytosti.

Vstupné: Plné 30 Kč, Snížené 20 Kč

Panenky v historických kostýmech

Délka prohlídky je 10 minut. 

Výstava módy na panenkách Barbie. Uvidíte významné osobnosti své doby jako jsou Kleopatra, Blanka z Valois, Marie Terezie, Ludvík XIV., madam Pompadourcísařovna Josefína, Sisi  a další. Prohlídku nelze zakoupit samostatně, pouze v kombinaci s jiným z výše uvedených mimořádných okruhů.

Vstupné: Plné 5 Kč, Snížené 5 Kč, Děti 3 - 5 let 5 Kč, 6 - 9 let 5 Kč, 10 - 15 let 5Kč

Historie módy

Délka prohlídky je 20 minut.

Dozvíte se, co nosili lidé od starověku po současnost. Nechejte se unést rozmanitým světem krásných dámských a pánských oděvů.

Plné 50 Kč, Snížené 40 Kč, Děti 3 - 15 let 40 Kč

Čarodějnické prohlídky

Délka prohlídky je 45 minut.

Děti pomohou čarodějnici s přípravou kouzelného lektvaru, dozvědí se o lidových zvycích spojených s pálením čarodějnic a naučí se čarodějnické zaříkadlo.

Plné 145 Kč, Snížené 135 Kč, Děti 3 - 15 let 80 Kč

(20 Kč příplatek na osobu pro mimořádné prohlídky začínající po 15:00)