Program pro děti

Kromě klasických prohlídek zámeckých interiérů pro vás máme 3. - 4. 6. speciální prohlídky - Pohádkové prohlídky s komtesou. Pokud chcete mít jistotu místa na těchto prohlídkách, doporučujeme nákup online. Prohlídky bývají rychle zaplněny. Při objednávce pro organizované skupiny nás, prosím, kontaktujte na e-mailu: mnisek@npu.cz 
 

Pohádkové prohlídky jsou od 11:00 do 12:30 připraveny pro nejmenší návštěvníky zámku a provádí je místní komtesa v dobových šatech. V prvním patře začínají výstavou o pohádce Tajemství staré bambitky 2, která se na mníšeckém zámku natáčela. Tam jsou vystaveny kostýmy krále, královny i loupežníka Karaby, mapa království, stará bambitka, dvojitý trůn nebo kuchyňské vybavení kuchaře Frita. Tomu se ale někde na zámku ztratil kouzelný samovarný hrnec. Pomohou mu ho při prohlídce děti najít? Při pátrání se ocitnou také uprostřed dalších pohádek, kde potkají trpaslíky, Sněhurku, Růženku i Popelku nebo tříhlavého draka. A na závěr spatří mnoho malých princezen, králů a královen v dobových šatech.

DÁLE SE MŮŽETE TĚŠIT NA:

Výtvarný ateliér – v průběhu celého dne se budou moci malí i velcí, talentovaní i ti méně zabavit barvením sádrových odlitků různých motivů, tvarů a velikostí nebo se věnovat tvorbě. Vymalovat mohou třeba sádrového zajíčka, velkou houbu, auto, princeznu, srdce, květinu a mnoho dalšího z bohatého výběru.