Program pro děti

Kromě klasických prohlídek zámeckých interiérů pro vás máme  speciální prohlídky – Pohádkové prohlídky s komtesou a další programy. 

Pokud chcete mít jistotu místa na Pohádkových prohlídkách, doporučujeme nákup online. Prohlídky bývají rychle zaplněny. Při objednávce pro organizované skupiny nás, prosím, kontaktujte na e-mailu: mnisek@npu.cz.

Pohádkové prohlídky 

2. - 3. 12.  v 11:15  jsou připraveny pro nejmenší návštěvníky zámku Pohádkové prohlídky a provádí je místní komtesa v dobových šatech. V prvním patře začínají výstavou o pohádce Tajemství staré bambitky 2, která se na mníšeckém zámku natáčela. Tam jsou vystaveny kostýmy krále, královny i loupežníka Karaby, mapa království, stará bambitka, dvojitý trůn nebo kuchyňské vybavení kuchaře Frita. Tomu se ale někde na zámku ztratil kouzelný samovarný hrnec. Pomohou mu ho při prohlídce děti najít? Při pátrání se ocitnou také uprostřed dalších pohádek, kde potkají trpaslíky, Sněhurku, Růženku i Popelku nebo tříhlavého draka. A na závěr spatří mnoho malých princezen, králů a královen v dobových šatech. Podívejte se také do výtvarného ateliéru. V případě, že nekupujete vstupenku online, je je nutná rezervace na tel. 606 649 207.

Výtvarný ateliér 2. -  3. 12. se budou moci malí i velcí, talentovaní i ti méně zabavit barvením sádrových odlitků různých motivů, tvarů a velikostí nebo se věnovat tvorbě. Vymalovat mohou třeba sádrového zajíčka, velkou houbu, auto, princeznu, srdce, květinu a mnoho dalšího z bohatého výběru.

Dále se můžete těšit na Mikulášskou s andělem a Vánoční prohlídky.